Samsung Cep Telefonu Gizli Kodları

Samsung Cep Telefonu Gizli Kodları

Samsung cep telefonu birçok yeni özellik ile birlikte gelir. Üretici firma, kullanıcı ara yüzünün yanı sıra, kullanıcılarına USSD gizli kodları da sağlıyor.

Samsung gizli kodları, cep telefonunun gelişmiş özelliklerini test etmek için kullanılan gelişmiş kodlar olduğundan, kullanıcıları tarafından çok daha az bilinmektedir. Bu yazıda, Samsung mobile tüm USSD gizli kodlarını ayrıntılı olarak paylaştık.

Aşağıda paylaşılan bazı gizli kodlar, tüm Android telefonlarda çalışır. Yani, sadece Samsung marka cep telefonuna özel değildir.

One UI için Samsung gizli kodları

Gizli kodİşlev
*#06#IMEI numarası
*#0*#Donanım Testi
*#0808#USB ayarlarını değiştir
*#0228#Batarya durumu
*#0011#GSM Ağı
*#2222#Donanım Sürümü
*#1234#Yazılım versiyonu
*#9090#Teşhis yapılandırması
*#9900#döküm modu
*#12580*369#Yazılım ve donanım bilgisi
 *#0283#Ses geri dönüş testi
*#34971539#Kamera donanım yazılımını güncelleyin
#7465625*638*#Ağ kilidi anahtar kodu
*#2663#TSP ve TSK ürün yazılımı güncellemesi
*#272IMEI#*Ürün kodunu kontrol edin
*#272*IMEI#alıcı kodu
*#1111#yazılım versiyonu
*43# [çevir]Görüşme beklemede
*135#[arama]Kendi telefon numarası
**04* [eski Pin]*[yeni Pin] * [yeni Pin] #Cihaz PIN’ini değiştir
*#004* [sayı] #Çağrı aktarma
*#004#Çağrı yönlendirme durumu
#004#Çağrı yönlendirmeyi devre dışı bırak
##004#Çağrı yönlendirmeyi sil
One UI için Samsung gizli kodları

Uluslararası Mobil Ekipman Kimliği (IMEI) numarası, cihazı tam olarak tanımlayan 15 basamaklı benzersiz bir koddur. İlk 14 hane GSM Birliği organizasyonu tarafından tanımlanır.

IMEI numarası nedir? Nasıl bulunur?

IMEI, SIM kartla ilişkilidir. Cep telefonunuzda iki SIM kart varsa, cihazınız için iki IMEI numarası vardır. Böylece, akıllı telefonun IMEI numarasını öğrenmenin en kolay yolu *#06# tuşlamaktır.

Samsung Model numarasını kontrol edin

Çevrimdışı mağazadan yeni bir cep telefonu satın alırsanız ve Samsung cep telefonunun tam model numarasını kontrol etmek istiyorsanız, aşağıdaki tabloda verilen kısa kodu çevirerek kontrol edebilirsiniz.

Gizli kodDirekt Arama
*#1234#Kontrol etmek için tıklayın

Samsung mobil kontrol kodu (Samsung test modu kodu)

Samsung mobil kontrol kodu, test modu kodu olarak da bilinir. Mobil kontrol kodu, Samsung akıllı telefonunuzun her işlevini kontrol edebileceğiniz için çok kullanışlıdır. Ekran dokunuşunu, mikrofonu, ekran renklerini, Bluetooth’u, pili, sensörleri, kamerayı, hoparlörü, ağı ve daha fazlasını kontrol edebilirsiniz.

İkinci el bir akıllı telefon satın alıyorsanız, bu kod sizin için çok önemlidir çünkü akıllı telefonunuzun her işlevini test etmek istersiniz.

Gizli kodDirekt Arama
*#0*#Kontrol etmek için tıklayın
Samsung test modu kodu ( kontrol kodu )

Samsung donanım ve yazılım sürüm kodu

Bu gizli kod, akıllı telefonun donanım ve yazılım sürümünü söyler. Bu kod, genellikle mühendisler / teknik servisler tarafından kullanılır. Cep telefonu servisleri için onarım sürecini başlatırken ihtiyaç duyulur.

Gizli kodDirekt Arama
*#12580*369#Kontrol etmek için tıklayın
Donanım ve yazılım sürüm öğrenmek için ihtiyacınız olan kod

Samsung USB ayarları kodu

USB ayar kodunu kullanarak cep telefonunuz için varsayılan USB ayarlarını belirleyebilirsiniz. Cep telefonunuzu PC’ye bağladığınızda varsayılan USB ayarlarını belirleyebilirsiniz.

İki ayar MTP ve (RNDIS+ACM+DM) USB ethernet arasında geçiş yapabilirsiniz. MTP’yi varsayılan olarak ayarladıysanız, bağlandığınızda doğrudan dosya ve fotoğraflarınıza PC’nize erişebilirsiniz.

(RNDIS+ACM+DM) USB ethernet ayarladıysanız, akıllı telefonunuzdaki verilerinize herhangi bir değişiklik yapmadan doğrudan PC’nize erişebilirsiniz. Ancak bu seçenek, cep telefonunuzun Hotspot seçeneğindeki USB tethering seçeneğinden etkinleştirilebilir.

Gizli kodDirekt Arama
*#0808#Kontrol etmek için tıklayın